Supporters

NTP-HHTDK-22

Rövid szöveges összefoglaló az NTP-HHTDK-22-0051-es számú pályázatról

Támogatók:
Az NTP-HHTDK-22-es kódszámú, „Az Országos Tudományos Diákköri Konferencián, valamint tudományos műhelyein való részvétel és a lebonyolítási feladatok ellátása” című pályázati kiírásban elnyert
NTP-HHTDK-22-0051-es számú,
„Pályázat a 2023. évi helyi TDK konferencia támogatására a Debreceni Egyetem ÁOK-n” című pályázathoz kapcsolódóan a Kulturális és Innovációs Minisztérium és a Nemzeti Tehetség Program.

   

Az NTP-HHTDK-22-0051-es számú pályázat kapcsán a következő célokat tűztük ki:
1. az éves TDK konferencia sikeres megrendezése
2. egy Weszprémi és Pro Scientia díjas kutatók eredményeit bemutató kötetlen beszélgetéssel egybekötött rendezvény megszervezése
3.  néhány hallgató hazai és külföldi konferencián történő részvételének támogatása
4. TDK nyílt nap szervezése
 A program során az elnyert támogatási összeget ezek megrendezésére hasznosítottuk. A pályázati program során minden cél megvalósítására sikerrel került sor, a tervezett indukátorszámokat többnyire elértük.
Az éves TDK konferencián 2023. február 8-10 között 324 db előadás hangzott el 33, orvos- és egészségtudományi szekcióhoz tartozó tagozatba szétosztva, ami tagozatonként 8-15 előadást jelentett. A mostani és a tavalyi helyi konferencia legsikeresebb résztvevőit illetve delegáltuk a 2023. évi OTDK-ra, ahol ők képviselték a Debreceni Egyetemet.
A helyi TDK konferencia résztvevői közül majdnem minden előadónak elfogadásra került az előadása, mint diplomamunka védés, amennyiben ugyanabból a témából TDK pályamunkát nyújt be a későbbiekben. Ezt 119 hallgató már sikeresen meg is tette, hiszen elfogadott pályamunkával rendelkezik az idei TDK konferencián bemutatott tudományos előadás anyagából. Emellett 10 hallgató esetében a TDK pályamunka már benyújtásra került és a bírálat folyamatban van.
2022 november 23-24-én rendeztük meg a kötetlen beszélgetéssel egybekötött szakmai előadás kapcsán két korábbi Weszprémi díjas és Pro Scientia aranyérmes kutató (Zákány Florina, Kristóf Endre, Bereczky Zsuzsanna és Szabó Máté) mutatta be eredményeit és válaszolt a hallgatóság által feltett kérdésekre.
2023. április 11-én TDK nyílt napot szerveztünk, melyre több mint 60 középiskolás érkezett az alábbi debreceni középiskolákból: DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma, Fazekas Mihály Gimnázium, Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium, Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona, Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziuma, Tóth Árpád Gimnázium, Ady Endre Gimnázium illetve emellett a városon kívül az alábbi iskolákból is: Hajdúnánási Kőrösi Gimnázium, Nyíregyházi Zrínyi Ilona Gimnázium és Kollégium, Egri Szilágyi Erzsébet Gimnázium, Mátészalkai Esze Tamás Gimnázium. Az érdeklődő gimnazisták egy  “A TDK helye a tudományos kutatásban” című 40 perces előadást követően összesen 12 (gimnazistánként 2-4) kutatólaboratóriumban tettek rövid látogatást, amely során alkalmuk nyílt megismerkedni a kutatókkal és a laborokban folyó munkával.
A pályázat támogatásával, a pályázat kapcsán feltüntetendő hivatalos grafikai logókat is tartalmazó TDK konferencia programfüzet, illetve a 2 másik rendezvényre készült meghívók készültek.
 
14 hallgatónk (közülük 1 külföldi képzésben részt vevő) vett részt összesen 7 hazai és 5 nemzetközi konferencián, ahol számos elismert kutatóval volt alkalmuk a hallgatóknak találkozni és eredményeiket megvitatni.

NTP-HHTDK-18

Rövid szöveges összefoglaló az NTP- HHTDK-18-0037-es számú pályázatról

Támogatók:

 


Az NTP-HHTDK-18-0037-es számú pályázat kapcsán a következő célokat tűztük ki:

1. az éves TDK konferencia sikeres megrendezése
2. egy Weszprémi díjas kutatók fóruma megszervezése
3.  néhány hallgató hazai és külföldi konferencián történő részvételének támogatása


A program során az elnyert támogatási összeget ezek megrendezésére hasznosítottuk. A pályázati program során minden cél megvalósítására sikerrel került sor, a tervezett indukátorszámokat többnyire elértük.

Az éves TDK konferencián 2019. február 13-15 között 308 db előadás hangzott el 28, orvos- és egészségtudományi szekcióhoz tartozó tagozatba szétosztva, ami tagozatonként 8-15 előadást jelentett. A mostani és a tavalyi helyi konferencia legsikeresebb résztvevőit illetve delegáltuk a 2019. évi OTDK-ra, ahol nagyon eredményesen képviselték a Debreceni Egyetemet.

A helyi TDK konferencia résztvevői közül majdnem minden előadónak elfogadásra került az előadása, mint diplomamunka védés, amennyiben ugyanabból a témából TDK pályamunkát nyújt be a későbbiekben. Ezt 94 hallgató már sikeresen meg is tette, hiszen elfogadott pályamunkával rendelkezik az idei TDK konferencián bemutatott tudományos előadás anyagából. Emellett 17 hallgató esetében a TDK pályamunka már benyújtásra került és a bírálat folyamatban van.

A TDK-s kreditkurzusokban résztvevő hallgatók számára szervezett Weszprémi díjas kutatók fórumát 2018. december 18-án rendeztük meg. A kötetlen beszélgetéssel egybekötött szakmai előadás kapcsán két korábbi Weszprémi díjas kutató (Szöőr Árpád és Tóth Gábor) mutatta be eredményeit és válaszolt a hallgatóság által feltett kérdésekre. A pályázat támogatásával, a pályázat kapcsán feltüntetendő hivatalos grafikai logókat is tartalmazó TDK konferencia programfüzet, mint nyomtatott kiadvány került kiadásra.

9 hallgatónk vett részt a Marosvásárhelyen megrendezett TDK konferencián ahol az ott bemutatott prezentációjukkal képviselték a Debreceni Egyetemet. Emellett 2 hallgató a varsói 15th Warsaw International Medical Congress-en, 1-1 fő pedig a heidelbergi Chromatin and Epigenetics EMBO Workshop-on és az athéni 26th Anniversary International Congress on Thrombosis konferencián mutatott be prezentációt, legutóbbi, Sebestyén Enikő, a legjobb poszter díját elnyerve vele. 1 hallgató a Szlovéniában rendezett 68th IFMSA General Assembly March Meetingen, Portorozban szerzett 1. helyezést, 1 fő pedig a Szentpéterváron rendezett European Regional Meeting of International Federation of Medical Students Associations (IFMSA) konferencián képviselte egyetemünket. Emellett 3 fő a Debrecenben megrendezett XXII. Tavaszi Szél Konferencián vett részt. Mindannyian sikeresen képviselték egyetemünket és rengeteg hasznos tapasztalatot szereztek. A heidelbergi és athéni konferencia rangos szakmai konferenciák, ahol számos elismert kutatóval volt alkalmuk a hallgatóknak találkozni és eredményeiket megvitatni.

NTP-HHTDK-17

Rövid szöveges összefoglaló az NTP-HHTDK-17-0001-es számú pályázatról

Támogatók:

 

Az NTP-HHTDK-17-0001-es számú pályázat kapcsán a következő célokat tűztük ki:
1. az éves TDK konferencia sikeres megrendezése
2. egy középiskolai diákok számára szervezett TDK Nyílt Nap megszervezése
3. néhány hallgató hazai és külföldi konferencián történő részvételének támogatása

A program során az elnyert támogatási összeget ezek megrendezésére hasznosítottuk. A pályázati program során minden cél megvalósítására sikerrel került sor, a tervezett indukátorszámokat minden esetben elértük. A pályázati program megvalósításához partnerként a rendezvényszervezésben óriási tapasztalattal rendelkező Debreceni Universitas Nonprofit Közhasznú Kft. volt segítségünkre, melynek munkatársai a konferencia szervezéséhez, különösen a konferencia szüneteiben rendezett büfé intézéséhez nyújtottak felbecsülhetetlen segítséget.

Az éves TDK konferencián 2018. február 21-23 között 299 db előadás hangzott el 24, orvos- és egészségtudományi szekcióhoz tartozó tagozatba szétosztva, ami tagozatonként 8-15 előadást jelentett. A mostani és a tavalyi helyi konferencia legsikeresebb résztvevőit illetve delegáltuk a 2018. évi OTDK-ra, ahol nagyon eredményesen képviselték a Debreceni Egyetemet.
A helyi TDK konferencia résztvevői közül minden egyes előadónak elfogadásra került az előadása, mint diplomamunka védés, amennyiben ugyanabból a témából TDK pályamunkát nyújt be a későbbiekben. Ezt 42 hallgató már sikeresen meg is tette, hiszen elfogadott pályamunkával rendelkezik az  idei TDK konferencián bemutatott tudományos előadás anyagából. Emellett 72 hallgató esetében a TDK pályamunka már benyújtásra került és a bírálat folyamatban van.

A középiskolai diákok számára szervezett TDK Nyílt Napot 2018. április 3-án rendeztük meg idén, amin sok diák vett részt. “A TDK helye a tudományos kutatásban” című 40 perces előadást követően néhány kutatólaboratóriumban tettek rövid látogatást, amely során alkalmuk nyílt megismerkedni a kutatókkal és a laborokban folyó munkával. Ennek köszönhetően a későbbi egyetemi tanulmányaik során már tudni fogják, hogy mire számíthatnak a tudományos kutatással kapcsolatban, milyen elvárásaik lehetnek és milyen előnyeik származnak majd a minél korábbi időpontban elkezdett TDK tevékenységből.

A pályázat támogatásával két, a pályázat kapcsán feltüntetendő hivatalos grafikai logókat is tartalmazó nyomtatott kiadvány került kiadásra:
1. TDK konferencia programfüzet
2. Meghívó a TDK Nyílt Napra

Last update: 2025. 01. 22. 10:31